ISPARTA KENT REHBERİ

ISPARTA 2. KİTAP FUARIFuar Tarihi:  2-11 Mart 2018

Fuar Yeri: GÖKKUBBE  Fuar Alanı

Isparta Belediyesi’nin Öncülüğünü yaptığı kitap fuarı kapılarını 2 Mart  Cuma günü Gökkubbe Fuar Alanında kapılarını ziyaretçilere açacaktır.

ISPARTA 2. Kitap fuarına yüzlerce yayın evinin yanı sıra tanınmış yazarlar imza günü düzenleyeceklerdir.

Isparta 1. Kitap Fuarı 2-11 Mart tarihleri arasında kadar ziyaretçilere açık olup girişler ücretsizdir.

GÖKKUBBE 121 YAZAR, 250 YAYINEVİ İLE KAPILARINI KİTAP AŞIKLARINA AÇIYOR

2. Isparta Kitap Fuarı 2 Mart Cuma günü kapılarını Gökkubbe Fuar ve Kongre Merkezinde 250 yayınevi ile birlikte açıyor. 10 gün sürecek  fuara birbirinden değerli 121 yazarın katılacağını söyleyen Belediye Başkanı Günaydın, “Fuarımızda 2 milyon 560 bin ayrı çeşit kitap sergilenecek. 2. Isparta Kitap Fuarına başta çocuklarımız olmak üzere tüm kitap aşıklarını, kitap kurtlarını, kitap sevdalılarını davet ediyorum” dedi.

Isparta Belediyesi tarafından organize edilen ve bu yıl 2.’si düzenlenecek olan Isparta Kitap Fuarı kapılarını 2 Mart 2018 Cuma günü açıyor. Gökkubbe Fuar ve Kongre Merkezinde saat 11.00’da açılacak olan fuar 11 Mart 2018 Pazar gününe kadar devam edecek. Hafta içi saat 10.00-20.00, hafta sonları 10.00-21.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek olan Kitap Fuarında bu yıl 121 yazar ve 250 yayınevi yer alacak. Bu sayı geçen yıl 106 yazar ve 216 yayınevi olarak gerçekleşti. Isparta nüfusu 217 bin iken, ziyaretçi sayısı 244 bin olarak belirlenmiş ve bu da Türkiye ve Dünya’da rekor olarak tanımlanmıştı.

Güzel olayları Isparta’da yaşatabilmek amacıyla uğraş verdiklerini kaydeden Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın,  “Bu yılda güzel bir fuar organizasyonu hazırladık. Davetlilerimiz belirlendi. Türkiye’mizin en başarılı, popüler yazarlarımız fuarımızda yer alacak. Kitabın ve kitap fuarının önemi yüksek. Gül yüzlü, güler yüzlü vatandaşlarımız kitaplarla, birbirinden değerli yazarlarla ve yayınevleriyle buluşacak. Isparta’mız kitaplarla bir kez daha güller açacak.

Beklediğimiz kitap bayramı geldi. Bu yılki kitap fuarımızda da büyük bir çeşitlilik ve zenginlik yaşanacak. 121 yazar, 250 yayınevinin katılacağı fuarımızda 2 milyon 560 bin ayrı çeşit kitap sergilenecek. Bu kadar yayınevini ve kitabı ile yazarlarını bir arada bulabilmek oldukça zor. Geçen yılki kitap bayramını bu yılda yaşayacağız.

2 Mart Cuma günü Gökkubbe Fuar ve Kongre Merkezinde açılışını yapacak olduğumuz 2.Isparta Kitap Fuarına başta çocuklarımız olmak üzere, Ispartalı hemşehrilerimizi, tüm komşu illerimizin, kitap aşıklarını, kitap kurtlarını, kitap sevdalılarını davet ediyorum” dedi.

  ısparta 2. kitap fuarı

Geçen sene birincisi yapılan fuara birbirinden ünlü yazarlar katılmış ve imza günleri düzenlemişlerdi.

ISPARTA 1. Kitap fuarına geçen yıl, 300 binin üzerinde ziyaretçi katılımı ile, rekor düzeyde katılım gerçekleşmiştir.

Geçen sene katılan yazarlardan bazıları;

“Ahmet Şafak, Ahmet Ümit, Ali Kırca, Ali Özkanlı, Ali Sözer, Ali Türkşen, Ataol Bahramoğlu, Ayhan Bahçeli, Ayşe Kulin, Baki Can Evkaralı, Banu Avar, Bilal Sami Özdemir, Canan Tan, Coşkun Mutlu, Davut Can, Demirhan Kadıoğlu, Dilara, Emre Gül, Engin Alan, Enver Aysever, Erdal Erdin, Erdal Sarızeybek, Ergun Poyraz, Erkan İşeri, Erol Büyükmeriç, Fatih Murat Arsal, Filiz Puluç, Furkan Eşitti, Gençosman Denizci, Hakan Günday, Halil Uzuntaş, Hanefi Avcı, Hasan Basri Şenel, Hasanali Toptaş, Hidayet Karakuş, Hüseyin Okur, Hüsnü Sönmezler, İbrahim Karahan, İbrahim Ünsal, İhsan Eliaçık, İlber Ortaylı, İsmail Öz, Kadim Gültekin, Kahraman Tazeoğlu, Kemal İnci, Koray Yersüren, Mavisel Yener, Mehmet Ali Bulut, Mehmet Karaman, Mehmet Kemal Erdoğan, Mehmet Nalbant, Melih Tuğtağ, Mustafa Balbay, Mustafa Kozan, Mustafa Öncel, Necati Demirci, Nihat Hatipoğlu, Nuran Taydaş Çal, Orhan Gökdemir, Özlem Tanrıkulu, Prof. Dr. Adem Çaylak, Safiye Çetinkaya, Savaş Ünlü, Saygı Öztürk, Sebahat Şahin, Selim Uğur, Semra Çöl, Sergun Vural, Serkan Şengül,  Sinan Akyüz, Sinan Meydan, Şerife Çınar, Tuğçe Doğan, Vedat Yeniçeri, Vural Savaş, Zeynep Sey.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ