ISPARTA KENT REHBERİ

ISPARTA TARIM VE HAYVANCILIK FUARI 2019

Göller Bölgesi Tarım ve Hayvancılık Fuarı

Fuar 14 – 17 Kasım 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. 

Yer: Gökkubbe Ulusal Fuar ve Kongre Merkezi  – Batıkent/ISPARTA

15. Göller Bölgesi Yayla Şartlarında Tarım ve Hayvancılık Fuarı, Isparta’nın fuar amacına yönelik olarak, en büyük ve en modern yapısı olan, Gökkubbe Ulusal Fuar ve Kongre  Merkezi’nde düzenlenecektir. Fuar alanı bürüt toplam 8.000 m2 kapalı, 4.500 m2 açık alandan oluşmaktadır.

Göller bölgesinin ciddi bir tarım ve hayvancılık potansiyeline sahip olduğu ve yeni gelişmelerle bu potansiyelin daha çok arttığı gözlemlenmektedir. Isparta ekonomisi de ağırlıklı olarak tarıma dayanmaktadır. Tropikal bitkiler hariç hemen her türlü sebze ve meyve yetiştirilebildiği Isparta bölgesinde, özellikle elmacılıkta 518 bin tonluk üretimle Türkiye’nin elma üretiminin % 20’sini karşılamaktadır. Bu da demektir ki Türkiye`de üretilen her 5 elmadan biri Isparta`da üretilmektedir.  Bu  nedenle  Isparta  ‘Türkiye’nin  elma  üretim  merkezi’  olarak tanımlanmaktadır.

ısparta tarım ve hayvancılık fuarı (2)ısparta tarım ve hayvancılık fuarı (3)ısparta tarım ve hayvancılık fuarı (4)ısparta tarım ve hayvancılık fuarı (5)ısparta tarım ve hayvancılık fuarı (6)DCIM100MEDIADJI_0015.JPG

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ