ISPARTA KENT REHBERİ

ÖĞRENCİYE İKAMETGAH İNDİRİMİİKAMETGAHINI ISPARTAYA TAŞI İNDİRİM KAZAN

2016-2017 eğitim-öğretim yılı başladı. SDÜ’de de ders başı yapıldı. Bu yıl SDÜ’de 90 binin üzerinde öğrencinin eğitim-öğretim yapacağı açıklandı. Eğitim yılının başladığı gün Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın da öğrencilere bir müjde verdi.
 
            Başkan Günaydın, Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi ile de istişare ederek, eğitim için ilimize gelen öğrencilerin ikametlerini; kaldıkları yurt, apart veya daireye almaları halinde otobüslere indirimli bineceklerini kaydetti.
 
            Başkan Günaydın açıklamasında; “Adres değişikliği yaptıktan sonra yeni adresi bildirmek zaten kanuni bir zorunluluk ve bildirmeyenler için cezası var. Ancak, biz öğrencilerimize bir nebze de olsa katkıda bulunmak için Özel Halk Otobüslerimiz ile de görüşerek, ikametini Isparta’ya alan öğrencilerimize otobüslerde indirimli biniş sağlayacağız. İkametini Isparta’ya alan öğrencilerimiz otobüslere 1 TL’den binecekler. Almayanlar ise 1.40 kuruştan biniş yapacaklar. Bunun da haricinde; bugün sıfırdan otobüs kartı çıkartmanın maliyeti 7,5 TL. Biz ikametini getiren öğrencilerimizden bu kart parasını da almayacağız. Öğrencilerimiz hem kart maliyeti ödememek hem de otobüslerimize indirimli binmek için bir an evvel ikametlerini ilimize alsınlar” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Kemal kaya dedi ki:

  Değiştirdik ama değişme yok çünkü sayı tutmamış az talep varmış. Dolandırıcılığa girmiyor mu bu? Devletten kişi başına para alıyorsunuz vekil sayınızı arttırıyorsunuz para topluyorsunuz. Ben değiştirdim benimki olsun milletten bizene? Heryere yazmasını asmasını biliyorsunuz o zaman kontrjyan dahilimde yapacağızda yazsaydınız 10 bin kişi falan diye??

 2. Burak dedi ki:

  Yedek ikametgah gibi bir şey mi bu?

  1. Abidin KEMEÇ dedi ki:

   2. adres olarakta Isparta’yı göstebilirsiniz

BİR YORUM YAZ