ISPARTA KENT REHBERİ

ŞİFA HASTESİNİNE SON DOKUNUŞLAR


ISPARTA ŞİFA’DAN YENİ HASTANE YATIRIMI

5MJ0nj

Isparta Şifa Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Kapancı, İstanbul Yolu üzerinde yaptıkları sağlık kompleksini hastane doktorlarına tanıttı.

2015 Mayıs ayında yapımına başlanan ve yatırım süresi 14 ay olarak planlanan, inşaatta artık  son düzlüğe girildi.

İnşaatın yatırım maliyeti toplam 40 milyon TL, bunun 20 milyon TL’ si inşaat 20 milyon TL’ si tıbbi cihaz yatırımı olacak.

Donanım ve hizmet kalitesiyle üst sınıf olan hastanenin kapalı alanı 17100 metrekare olarak planlandı.  Yeni Şifa Hastanesinde Helikopter pistide mevcut.

Hastane kapasitesi toplam 260 yataklı olacak, ayrıca Hastanede, 6 ameliyat salonu, 75 servis yatağı, toplam 67 erişkin ve pediatrik yoğun bakım yatağı ve 36 adet yeni doğan kuvözü bulunacağını belirten Şifa Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Kapancı, ” Toplantı salonları, hasta yakını dinlenme odaları da yer alacak. Hastanemizin açılışında; Kalp ve kardiovasküler cerrahi merkezi, acil ve taravmatoloji merkezi obezite – estetik ve cerrahi merkezi ve genel hastane branşları İle yüksek kalitede hizmet verilecektir.

Bakanlık onayları tamamlandıkça onkoloji ve kanser merkezi ilave olunacaktır. Şu an itibariyle 340 olan personel sayımız yeni yatırımda 650 personele çıkacaktır. Bu yatırımla beraber Isparta ve bölge insanına vereceğimiz hizmet kalitesi ve çeşitliliği artacak ve yurt dışı hasta turizmine de hizmet verilecektir” diye konuştu. Kapancı, yatırımda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Kaynak: haber32.com.tr

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ